Raporty gospodarcze

Old Globe

Szukałem kiedyś analiz gospodarczych dotyczących wybranych krajów – byłem ciekaw sytuacji poszczególnych państw i chciałem trochę o tym poczytać. Niestety nie dało się wtedy znaleźć takich rzeczy w polskiej części internetu, więc razem z innymi analitykami Investio odpowiedzieliśmy na te potrzeby :)

Wrzucam je tu, bo choć część z nich napisana została dłuższy czas temu (pierwszy swój, o Niemczech, napisałem nieco ponad rok temu), to jednak zawierają sporo wiedzy i pozwalają rozeznać się w sytuacji poszczególnych krajów.

Raport na temat sytuacji gospodarczej Niemiec można pobrać pod tym linkiem. Choć wiele kwestii rozwiązało się w inny niż sugerowałem sposób – ciężko było wtedy przewidzieć że Strefa Euro nadal będzie grzęzła w recesji – to jednak fundamentalne problemy niemieckiej gospodarki się nie zmieniły.

Oprócz Niemiec opisałem również Wielką Brytanię (raport trafił także do Equity Magazine) oraz Japonię, a na Investio znaleźć można jeszcze teksty dotyczące Ameryki Łacińskiej, Stanów Zjednoczonych, oraz cyklicznie aktualizowane raporty dotyczące Polski.

Oczywiście czytając te teksty należy na razie brać poprawkę na daty ich opublikowania, natomiast na Investio będą się w przyszłości pojawiać aktualizacje.

investio logo