Macro-Tube, kompedium wiedzy o makroekonomii

macrotube1

Z ogromną przyjemnością przedstawiam nasz najnowszy duży projekt – Macro-Tube. Strona oficjalnie otwarta zostanie w nadchodzącym tygodniu i, mamy nadzieję, zrewolucjonizuje podejście polskich inwestorów i traderów do analizy makroekonomicznej, a także pozytywnie wpłynie na ich postrzeganie rynku walutowego oraz gospodarki. Wierzymy również, że dzięki istnieniu Macro-Tube znacząco zwiększy się społeczna świadomość realiów gospodarczych, praktycznych podstaw ekonomii, zasad działania gospodarek i zachodzących globalnie procesów ekonomicznych.

Niniejszy portal budujemy wspólnie z Szymonem Nowakiem, a jest on częścią Investio, czyli firmy tworzącej świat przyjazny inwestycjom. Treści na stronie kierujemy przede wszystkim do traderów i inwestorów, a także analityków rynkowych, komentatorów gospodarczych, studentów kierunków ekonomicznych, jak również wszystkich innych osób, których interesuje funkcjonowanie nowoczesnych gospodarek.

2016-01-06_17h03_23

Nasz portal z zamierzenia będzie wielowymiarowy, tak by każda zainteresowana osoba odnalazła coś dla siebie. Dla traderów prowadzić będziemy portfel oparty w całości o analizę makroekonomiczną i wiedzę, którą zdobyć można na naszej stronie. Dużą częścią serwisu jest Baza wiedzy, w której zamieściliśmy materiały pozwalające zrozumieć charakterystykę największych gospodarek, najważniejszych banków centralnych czy programów, za pomocą których państwowe instytucje finansowe walczą z niesprzyjającym środowiskiem gospodarczym. W ramach Bazy wiedzy zamierzamy przybliżyć również tematy związane z praktyczną statystyką (budowanie modeli gospodarczych, zarządzanie portfelem, ryzykiem, ocena zmienności itd.), obowiązkową literaturą dla każdego głodnego wiedzy czytelnika, czy też korelacjami, które wykorzystywać można na rynku, a które przynoszą wiele korzyści zarówno jeśli chodzi o rozumienie rynkowych fundamentów, jak i tradingowej skuteczności.

2016-01-06_17h04_0

Będzie ona więc bogatym źródłem informacji nie tylko dla osób zajmujących się handlem na rynkach finansowych, ale także wszystkich innych zainteresowanych i wskazanych wcześniej osób.

Dla tych zaś, którzy za wszelką cenę rozgryźć chcą największe zawiłości zaawansowanej ekonomii publikować będziemy analizy, które szczegółowo drążyć będą zarówno proste tematy, jak i skomplikowane obszary, nigdy przy tym nie odchodząc od realnej gospodarki i tego co jest naprawdę istotne. Nie ma dla nas bowiem znaczenia co napisane jest w przestarzałych podręcznikach, ani że jedną z analiz obalamy szeroko uznawaną teorię. Mamy w planach regularnie rozprawiać się z teoriami spiskowymi, niedopuszczalnymi skrótami myślowymi, populistycznymi dyskusjami i wszystkim tym, co odbiega od rzeczywistości.

Co bardzo ważne, każdy z nas chętnie podzieli się swoją wiedzą nie tylko poprzez nasz serwis, ale i w prywatnej korespondencji. Jeżeli więc nurtować Cię dany temat, napisz do nas, a z pewnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Odpowiadamy na wszystkie maile, a dyskutujemy tak długo, aż poczujesz, że wiesz już wszystko.

Wiemy, że tworząc ten serwis budujemy całkiem nową jakość w polskiej branży giełdowej. Rozumiemy, że wypływamy na nieznane jeszcze wody, jednak nasz główny cel jest jeden – zwiększyć poziom ekonomicznej świadomości wśród osób związanych z rynkiem i tych, których interesuje makroekonomia – a nie da się go osiągnąć w inny sposób. Budowanie Macro-Tube jeszcze przed oficjalną publikacją dostarczyło nam wiele przyjemności, a oddanie go w ręce czytelników to przysłowiowa wisienka na torcie.

2016-01-06_17h03_31