Najważniejsze publikacje tym tygodniu, 21 marca 2016

sii_logo

Na najbliższe dni nie zostały zaplanowane właściwie żadne kluczowe publikacje, choć ważnym dniem okaże się wtorek, kiedy poznamy szacunkowe odczyty wskaźników PMI dla najważniejszych gospodarek strefy euro, oraz całej wspólnoty. Mimo względnego spokoju, na najważniejszych indeksach zrealizować się może korekta.

Dlaczego zobaczyć możemy spadki? Dlatego, że główne parkiety giełdowe notują silne wzrosty od początku lutego, a obecnie wykazują oznaki słabnięcia. DAX, jako najlepszy przykład, zareagował w zeszłym tygodniu na poziom 10060 pkt i wyrysował w tym miejscu formację podwójnego szczytu. O ile szybko poziom ten nie zostanie przebity w górę, o tyle bardzo prawdopodobne jest kilkuprocentowe zejście w dół i odreagowanie niedawnych wzrostów.

sii_przeczytaj

Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autora. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.