Jak zwiększyć skuteczność inwestycji

New York in the Autumn at Sunset

Giełda od zawsze przyciąga osoby, które chcą się szybko wzbogacić. Kariera większości amatorów kończy się więc w ten sam sposób – po początkowych sukcesach przychodzą większe trudności, które ostatecznie oddzielają “chłopców od mężczyzn”. Ci pierwsi zwykle kończą przygodę z giełdą ze znacznie mniejszym kapitałem i postanowieniem, że już nigdy nie wrócą na parkiet. Ci drudzy zaś nie tylko mają w sobie wytrwałość by przetrzymać gorszy okres, ale także odwagę, by zadać sobie pytanie – jak zwiększyć skuteczność inwestycji?

Choć odpowiedź nie jest prosta do odgadnięcia, to sprawę dodatkowo utrudnia fakt, że inwestorzy szukają jej w złych miejscach. Jedni uznają, że muszą wrzucić na rachunek więcej kapitału. Inni kuszą się na propozycje oferujące automaty giełdowe zarabiające dziesiątki procent miesięcznie. Jeszcze inni domagają się od giełdowych trenerów podania im recepty na sukces. Aby odpowiedzieć sobie na pytanie – jak zwiększyć skuteczność inwestycji – należy wybrać znacznie mniej uczęszczaną drogę. Zanim jednak dowiesz się, jak odpowiedzieć sobie na to pytanie, poznasz od środka, z punktu widzenia doświadczonego inwestora, proces przechodzenia między poszczególnymi etapami inwestycyjnej edukacji, co pozwoli Ci znacznie przyspieszyć cały proces, a dzięki czemu od początku skupisz się na właściwych elementach.

Jest jeden główny powód, dlaczego ogromna część inwestorów ponosi straty. Można oczywiście winić tutaj pech lub słabą koniunkturę na giełdzie, jednak zarówno pech, jak i giełdowa bessa mają to do siebie, że w końcu przemijają. Poza tym, oba te czynniki nie przeszkadzają w odnajdywaniu wzrostowych spółek, których zyski pozwalają pokryć straty nietrafionych inwestycji.

squaber-przeczytaj