Investio

Czym jest Investio?

Investio, to w trzech słowach, świat przyjazny inwestycjom. Działalność portalu opiera się na kompleksowym podejściu do tematu inwestowania – od przeszkolenia początkujących w Akademii Investio, przez wymianę doświadczeń poprzez Stream w społecznościowej części serwisu, po udostępnianie profesjonalnych raportów, analiz i komentarzy w Dziale Analiz.

investio logo

Investio, to grupa doświadczonych analityków, inwestorów, a także informatyków, których celem jest rozwój świadomości inwestorów indywidualnych w Polsce.

Akademia Investio

Akademia Investio to pierwszy tego typu, niezależny projekt na rynku. Szkolenia dotyczące inwestowania na Forex’ie podzielone na kursy, w których wyróżniamy tematy i lekcje to najlepszy i najbardziej rozsądny sposób, by zacząć przygodę z tym trudnym rynkiem. Każda lekcja to kilka minut skondensowanej wiedzy, dające możliwość wykorzystania doświadczenia prowadzącego i zaoszczędzenia czasu spędzonego nad książkami. Oprócz filmików szkoleniowych w kursach znajduje się masa materiałów, które ułatwiają i urozmaicają początki na giełdzie walutowej.

akademia

Stream Investio

Stream Investio to z kolei miejsce, w którym początkujący pytają o rady doświadczonych traderów, a ci wymieniają się pomysłami dotyczącymi handlu. Nieskrępowana dyskusja i doświadczenie użytkowników obróciły się już w nie jedną zyskowną pozycję.

stream

Dział Analiz Investio

W Dziale Analiz Investio znaleźć można nie tylko raporty i analizy, ale także codzienne komentarze techniczne i makroekonomiczne, które w prosty sposób wprowadzają w otoczenie rynkowe bez konieczności obserwowania sytuacji non-stop. W tym miejscu znajdują się również cykliczne podsumowania sytuacji na różnych rynkach, które publikowane są co weekend.

dział analiz

Nieocenioną wartością Investio są cykliczne webinaria, prowadzone przez aktywnych inwestorów – poranny przegląd scenariuszy, niedzielne “przed otwarciem rynków” czy regularne szkolenia.

HFT Brokers

Investio zaangażowane jest również w projekt nowego Domu Maklerskiego – HFT Brokers.

Zespół HFT Brokers to ludzie, którzy od lat kreują polski rynek instrumentów FX i dzięki wieloletniemu doświadczeniu zdobytemu w najbardziej uznawanych instytucjach finansowych tworzą najwyższe standardy w obsłudze inwestorów. Dodatkowo, posiadamy bogate i wieloletnie doświadczenie w organizacji publicznych ofert instrumentów finansowych. Nasze najwyższe kompetencje, dobre relacje z instytucjami rynku kapitałowego oraz wypracowane procedury postępowania gwarantują skuteczne i szybkie pozyskanie kapitału za pośrednictwem emisji papierów wartościowych na rynku publicznym.

hft logo

Flagowym narzędziem jest HFT Robotero, które pozwala składać zlecenia w momencie publikacji danych, dzięki czemu wchodzą one znacznie szybciej niż w przypadku samodzielnego handlu, co pozwala o wiele skuteczniej zawierać transakcje.

HFT Robotero to ultraszybki High Speed Trading. Intuicyjna obsługa w połączeniu z najnowocześniejszą i zaawansowaną technologią transakcyjną tworzy unikalne rozwiązanie, z którego korzystają najbardziej liczący się uczestnicy rynku.

Oprócz tego, HFT oferuje autorską i bardzo prostą w obsłudze platformę transakcyjną oraz innowacyjny pokój inwestora, który daje daje dostęp do najświeższych informacji rynkowych, bazy szkoleniowo-edukacyjnej oraz funkcjonalności transakcyjnych.

Jako Investio, jesteśmy odpowiedzialni za dostarczanie klientom HFT analiz rynkowych, raportów makroekonomicznych, a także budowę bazy edukacyjnej.

hft investio