Squaber

Squaber – strażnik inwestycji

Squaber to rozwijana przez Investio aplikacja giełdowa, której głównym celem jest ochrona portfela inwestycyjnego. Flagowa funkcjonalność to alerty, które na podstawie skomplikowanych algorytmów określają momenty, kiedy należy przyjrzeć się akcjom danych spółek. Squaber skanuje rynek, a w szczególności wybrane przez użytkownika spółki, i zgodnie z przyjętą teorią dokonuje interpretacji zachowania notowań, tym samym oszczędzając czas i ostrzegając nas w kluczowych momentach.

squaber logo2

Squaber staje się aplikacją, która będzie dla inwestora wystarczającym źródłem wiedzy o tym co dzieje się na giełdzie i z jego spółkami. Do tej pory dostępne są alerty ostrzegawcze (informują o okresowych zagrożeniach) i polecające (wyszukują giełdowe okazje), opisy działalności spółek, komunikaty rynkowe i wiadomości ich dotyczące oraz możliwość informowania o znalezieniu się ceny na konkretnym poziomie. Jest także skomplikowana analiza fundamentalna podana w prosty sposób tak, by każdy, nawet osoba nieznająca się na finansach potrafiła ocenić, czy warto zainwestować w daną spółkę na podstawie jej fundamentów. Na stronie funkcjonuje również blog, na którym do inwestowania podchodzimy w nieco inny sposób. Nie jest to jedynie przepisywanie definicji dotyczących giełdy czy akcji, ale w formie felietonów i większych artykułów opisujemy najważniejsze aspekty związane z inwestycjami. Ogromną wartością jest również obecność osobistych opiekunów, którzy odpowiadają na każde pytanie zadane przez klientów. W przyszłości dostępne będą także wskaźniki finansowe, które pozwolą uzupełnić analizę techniczną o analizę fundamentalną.

Aplikacja dysponuje również danymi z giełd zagranicznych. Do tej pory dostępne są spółki z parkietów USA, jednak w planach są kolejne kraje, takie jak Niemcy, Wielka Brytania czy Japonia. Stanowi to doskonałą alternatywę dla aktywnych inwestorów, których nie zadowalają stopy zwrotu odnoszone na rodzimym rynku, który w przeciwieństwie do zagranicznych, nie dawał w ostatnich latach zbyt wielu okazji.

Jak funkcjonują algorytmy Squabera?

To, w jaki sposób Squaber został zbudowany jest jego największą wartością, gdyż nie istnieje żadna inna aplikacja której funkcje równałyby się tym, dostępnym w Squaberze. Po pierwsze, sam identyfikuje on trend, a także linie, które go wyznaczają. Dodatkowo, na podstawie zaprogramowanych strategii (opartych o te linie, a także formacje świecowe czy inne techniki AT) szuka okazji inwestycyjnych, a gdy je znajdzie, informuje wszystkich, którzy z niego korzystają.

Naturalnie sami również możemy narysować odpowiednie obiekty na wykresie (linie i prostokąty), które następnie alertujemy po to, by dostać informację gdy cena do nich dotrze.

W Squaberze poszliśmy także o krok dalej i stworzyliśmy coś, czego nie ma nigdzie indziej. Chodzi o strefy popytu i podaży, które identyfikujemy nie na podstawie wykresu, a za pomocą wolumenu transakcji. W prostych słowach oznacza to, że Squaber dzięki dostępowi do księgi zleceń wie, na jakim poziomie zawarto więcej niż zwykle transakcji. Sytuacja taka oznacza, że na pewnym poziomie zaangażowanie inwestorów znacząco wzrosło, co z kolei sugeruje, że będą oni zainteresowani obroną tego poziomu, gdy cena jeszcze raz do niego dotrze. Dodatkowo, Squaber zaprogramowany został tak, by, gdy cena odpowiednio zareaguje na taką strefę, poinformował wszystkich zainteresowanych, że zachowanie ceny zdradza oznaki potencjalnej reakcji na taką strefę.

Analiza finansowa w Squaberze

Podejście do analizy finansowej, które wprowadziliśmy w Squaberze ma jeden nadrzędny cel – zaprezentowanie w prostej i przystępnej formie jaką sytuacją finansową charakteryzuje się wybrana spółka na tle spółek o podobnej kapitalizacji. Osiągnęliśmy to w następujący sposób:

analiza-finansowa-wskazanie

nformacja na temat sytuacji finansowej w Squaberze ma bardzo prostą, intuicyjną interpretację. Określa ona wprost, jaką sytuację finansową, według naszego algorytmu, ma wybrana spółka. Pozwala to w błyskawiczny sposób, bez żmudnej analizy sprawozdań finansowych, dokonać oceny spółki pod względem osiąganych przez nią wyników.

Taka funkcjonalność jest w stanie zaoszczędzić inwestorowi bardzo dużo czasu i pozwala mu się skupić na ważniejszych aspektach związanych z jego własną strategią inwestycyjną. Dzięki wartości liczbowej inwestor jest w stanie również uszeregować kilka spółek o podobnej sytuacji finansowej w kolejności od najlepszej do najgorszej. (Przeczytaj więcej na ten temat).

Czy warto?

Moim zdaniem tak. Squaber rozwiązuje wiele problemów, z którymi zmagają się i początkujący i doświadczeni inwestorzy. Pozwala zautomatyzować wiele czasochłonnych procesów, a dzięki alertom, umożliwia się oderwanie od obserwowania wykresów bez wrażenia, że omijają nas okazje. Przy odpowiednim dostosowaniu naszej strategii do jego możliwości można nie tylko zaoszczędzić sporo czasu, ale i, choćby dzięki niedostępnym nigdzie indziej strefom popytu i podaży (które naprawdę działają!) zwiększyć swoją skuteczność. Do tego, Squaber ma gotową aplikację zarówno na Androida jak i iOS, dzięki czemu, mając telefon mamy dostęp do giełdowej rzeczywistości. Aplikacja dostępna jest oczywiście za darmo.


 Aby zacząć inwestować ze Squaberem, kliknij tu.


W razie czego, poniżej znajduje się filmik, na którym wyjaśniam jak dostosować Squabera by był jak najbardziej użyteczny, a także link do najczęściej zadawanych pytań, gdzie wiele kwestii wyjaśnionych jest w formie podobnych, krótkich wideo.

 

 


Squaber.com – najczęściej zadawane pytania.